Nabízené služby


Nabízíme kvalitní ošetření pomocí moderních technologií a materiálů, individuální přístup, příjemné prostředí v podobě nově zrekonstruovaného prostoru ordinace a čekárny, děti jsolu vítány.

Preventivní prohlídky

Jsou základem péče o zuby. Pravidelné prohlídky 2x ročně spojené s odstraněním zubního kamene a profesionálním čištěním zubů vedou k výraznému snížení potřeby větších léčebných zásahů.

Velice důležité jsou preventivní prohlídky už od prořezání prvních zoubků u dětských pacientů, kde se rodiče dozví jak o dětské zoubky pečovat, jaké dodržovat stravovací návyky u svých dětí tak, aby zuby vydržely co možná nejdéle bez nutnosti zubního ošetření. Dětské zuby jsou velice důležité hned z několika hledisek - kromě funkce kousání a rozmělňování potravy mají výraznou funkci při řeči, kdy se dítě učí správně vyslovovat. V neposlední řadě udržují místo pro správné prořezání stálých zubů. Určitě nelze opominout i krásný úsměv spokojeného dítěte. Dítě si od útlého věku zvykne na prostředí zubní ordinace, na zubního lékaře a následně pak mnohem lépe spolupracuje pokud je nutné zubní ošetření

Záchovná stomatologie

Jejím cílem je zachovat Váš vlastní chrup. Jde hlavně o ošetření zubního kazu. Tímto ošetřením rozumíme nejčastěji zhotovení výplní ať už amalgámových nebo tzv. bílých. Z amalgámových výplní se nabízejí dvě možnosti a to standardní výplň plně hrazená zdravotními pojišťovnami nebo kvalitnější non gamma 2 amalgám, který má delší životnost a stabilizuje rtuťovou složku slitiny. Na tento amalgám zdravotní pojišťovny nepřispívají, proto je plně hrazen pacientem.

Tzv. bílé výplně jsou zhotovené z fotokompozitních materiálů. Mechanickými vlastnostmi a odolností jsou tyto výplně srovnatelné s amalgámy, narozdíl od amalgámu ale splňují estetické požadavky. Patří sem také výplně ze skloionomerních materiálů využívané pro své vlastnosti hlavně v dětském chrupu. Tyto výplně nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

Pokročí-li zubní kaz natolik, že zasáhne až do dřeňové dutiny zubu, dojde tedy k postižení zubního nervu, je nutné tzv. endodontické ošetření. Tzn. vyčištění kořenového kanálku zubu od postižených tkání a vyplnění takto vzniklého prostoru kořenovou výplní. Zub tímto ztratí vitalitu, ale i nadále zůstává zachován.

Estetická stomatologie

Zahrnuje obecně takové ošetření chrupu, které umožní vzhled přirozeně krásných zubů. Spadají sem jak estetické výplně, tak např. bělení zubů - ordinační i domácí. Domácí bělení zahrnuje odstranění zubního kamene a profesionální vyčištění zubů od pigmentací, poučení pacienta a předání bělící sady pro domácí použití.

Ordinační bělení zahrnuje odstranění zubního kamene, profesionální vyčištění zubů a aplikaci bělícího gelu přímo v ordinaci pod dohledem zubního lékaře a následné poučení pacienta.

Pískování - jde o čištění zubů proudem vody, vzduchu a jemného písku které vede k dokonalému odstranění pigmentací na tvrdých zubních tkáních a tím odstranění tmavých zabarvení zubů způsobené např. pitím černých čajů, kávy apod. Zároveň nelze opominout velice příjemný pocit v ústech po tomto vyčištění.

Parodontologie

Zabývá se ošetřováním tkání které jsou v těsném kontaktu se zubem a tím zachováním vlastního zubu co nejdéle. Nejčastější náplní je léčba parodontitidy, ale patří sem i diagnostika a léčba onemocnění ústní sliznice, jazyka a rtů.

Stomatologická chirurgie

V běžné zubní praxi sem spadají hlavně extrakce zubů destuovaných kazem, extrakce částečně prořezaných či neprořezaných zubů moudrosti, řešení zánětlivých ložisek a abscesů, odstranění nadměrného tahu uzdiček rtů a jazyka apod. U komplikovanějších zákroků a zárověň ošetření pomocí zubních implantátů spolupracujeme se specialisty v oboru.

Protetika

Dojde-li k tak rozsáhlému postižení tvrdých zubních tkání, že již není možné zachovat korunkovou část zubu pouhou výplní, přichází na řadu protetické ošetření. Jedná se o náhradu tvrdých zubních tkání jiným materiálem, nejčastěji keramikou, kovem, kompozitem či jejich kombinací. Zbyde-li z vlastního zubu pouze kořen a je-li kvalitní, lze jej využít pro ukotvení tzv. kořenové nástavby a následně opatřit korunkou. Dojde-li k tomu že některé zuby již chybí a stále zbývají kvalitní zuby (pilíře), pro ukotvení protetické práce, nabíze se ošetření tzv. můstkem - tj. ošetření potřebných zubů korunkami a jejich spojení pomocí nahrazených chybějících zubů.

Pokud již nelze ošetřit chrup fixní náhradou, nabízí protetika více možností náhrady chybějících zubů snímatelnými náhradami, které lze v současné době zhotovit i podle vysokých estetických nároků pacienta. v neposlední řadě do protetiky spadá i zhotovení celkových snímatelných náhrad u bezzubých pacientů. V současné době ale moderní stomatologie nabízí řadu řešení pro zhotovení tzv. zubů na pevno (zubní implantáty).

Ošetření v analgosedaci

Jde o variantu ošetření pro pacienty s nepřekonatelným strachem ze zubního ošetření. Ošetření je pak možné provést v tzv. analgosedaci. Za přítomnosti anesteziologa dojde k aplikaci farmakologických látek do žíly pacienta a následnému navození stavu, při kterém jsou pocity strachu a stres zcela odstraněny. Ošetřovaný pacient v průběhu celého výkonu pospává a na průběh zubního ošetření si nepamatuje. Takto provedené ošetření je nadstandardní a plně hrazené pacientem.

Ordinační doba MUDr. Vlachová:


Po 7:30 - 17:30
Út 7:30 - 14:30
St 7:30 - 15:30
Čt 7:30 - 17:30
pouze po předchozí domluvě

Máme smlouvy s těmito pojišťovnami:


  • Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
  • Oborová zdravotní pojišťovna
  • Vojenská zdravotní pojišťovna
  • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR
  • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
  • Revírní bratrská pokladna